Izdevums The Guardian nosaucis 20 labākos galamērķus, kur doties, ja ir vēlme iepazīt Baltijas jūras krastus. Rakstu sēriju ar labākajiem galamērķiem pie Baltijas jūras krastiem turpināsim, iepazīstoties ar vietām, ko ir vērts apskatīt Lietuvā.
Palanga – Lietuvas pilsēta, kas it kā ieskauj Baltijas jūru, no glamūrīgas 19. gadsimta pilsētas vēlāk pārtapa par vienu no Padomju Savienības apgabaliem. Taču šodien šī pilsēta ir pārpildīta ar atpūtniekiem un āra kafejnīcām. No pilsētā esošajiem pūļiem un kņadas var aizbēgt, dodoties uz nepilnu 20 minūšu brauciena attālumā esošo Vienkiemis zemnieku saimniecību, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Šeit ikviens atpūtnieks tiek aicināts izbaudīt laiku dažus gadsimtus atpakaļ. Kā naktsmītne ceļotājiem tiek piedāvāta gaumīgi iekārtotā 165 gadus senā koka klēts. Ieturēt maltīti iespējams upes krastā īpaši iekārtotā pirtiņā, kur tiek piedāvāts arī tradicionālās lietuviešu virtuves ēdiens.
Lietuvas pilsētās trūkstošās velosipēdistu joslas valsts sekmīgi aizstājusi ar aizraujošiem un krāšņiem velosipēdistu maršrutiem. Viens no tādiem – UTracks. UTracks ir jauns, astoņu dienu ekskursijas maršruts, kas sākas un beidzas Lietuvas piejūras pilsētā Klaipēdā. Mierīgā, klusā un gleznainā piekrastes ainava šo ceļu padara ideālu tiem, kas par savu transportlīdzekli izvēlējušies velosipēdu. Maršrutā, kas iezīmēts ar speciālām norādēm, ik pa laikam var ieraudzīt Baltijas jūras pludmali. Tāpat, sekojot norādēm, nevarēs pabraukt garām arī leģendārajām Kuršu kāpām.
Nida, kas reiz bija zvejnieku ciemats Kuršu kāpās, ir Lietuvas rietumu punkts. Tas cieši robežojas ar Krievijai piederošo Kaļiņingradas apgabalu. Labi zināmajam Tomasam Mannam (Thomas Mann) - Nobela prēmijas laureātam, vācu rakstniekam un darba “Maģiskie kalni” (Magic Mounatains) autoram šeit atradās vasaras māja. Tur rakstnieks atpūtās ar ģimenei 1930.-to gadu sākumā. Mūsdienās par godu Tomasam Mannam Nidā atrodas muzejs. Tāpat kādreizējā zvejnieku ciematiņā Nidā atrodas arī kempings, kuram blakus slejas akmens laikmeta piecu pakalnu apmetne. Netālu atrodas arī 52 metrus augstā Parnidis smilšu kāpa. Tā sevī slēpj nu jau mūsdienu atpūtas elementus – peldbaseinu, saunu un velosipēdu nomu.