2023-10-13

Tūrisma eksperti atklāj, kādus suvenīrus vērts iegādāties ārzemēs

Suvenīru pirkšana ir daudzu tūristu viena no galvenajām aktivitātēm ikvienā ceļojumā. Piemēram, es no katras apmeklētās valsts atvedu magnētiņu, ko pielieku pie ledusskapja un ikdienā novērtēju, cik tad daudz zemju esmu apskatījusi. Tas ir pilnīgi dabiski no ceļojuma atvest mājās kādu piemiņas lietiņu, kas, iespējams, ikdienas dzīvē kalpos par jauku atgādinājumu piedzīvotajam ārzemēs. Taču neatkarīgi no tā, vai iegādājies suvenīrus sev vai mīļajiem, to pieejamais klāsts tūristu bodītēs parasti ir milzīgs, krietni sarežģījot izvēli. Pērkot suvenīrus, es parasti arī domāju par to praktisko pielietojumu, lai nav tā, ka tie tikai krāj putekļus un ir kaut kur nolikti dziļā aizmirstībā. Līdzīgās domās ir arī tūrisma eksperti, kuri atklājuši, kuru vienu suvenīru parasti atved mājās no ceļojuma. 
 

Apģērbs 
 

Bieži vien suvenīru veikaliņos var atrast ne tikai dažādus niekus, bet arī diezgan praktiskas lietas, piemēram, apģērbu. Viena no tūrisma ekspertēm Gabija Bekforda (Gabby Beckford) pauž, ka apģērbs kā suvenīrs esot praktisks un funkcionāls, turklāt kalpo kā pastāvīgs atgādinājums par ceļojumu. 

 

Vietējā pārtika

 

Ceļojot uz īpaši eksotiskām zemēm, ceļotāji kā vienu no pirmajām atšķirībām parasti pamana ēdienu, tā pagatavošanas mākslu utml. Katrā valstī ir savas unikālās vietējās preces, piemēram, garšvielas, šokolāde, vīns, kas citur tā negaršo kā vienīgi tur. Izdevuma “The Dining Traveler” dibinātāja un redaktore Džesika van Dop Dedžesus (Jessica van Dop DeJesus) atklāj, ka iecienījusi apmeklēt ārzemju lielveikalus un brīvdabas tirdziņus, kur var nopirkt vietējo un konkrētajā valstī raksturīgo pārtiku un piedevas. Piemēram, Grieķijā viņa iegādājusies vietējo medu, no Spānijas atvedusi konservētas jūras veltes, no Puertoriko - vietējo kafiju. 

 

Pastkartes
 

Ceļojumu blogere Estere Susedža (Esther Susag) atklāj, ka, viņasprāt, labākais suvenīrs, ko atvest mājās no ārvalstīm, ir pastkarte, kuras aizmugurē uzraksta dažas spilgtākās ceļojuma atmiņas. Nav svarīgi, vai pastkarte attēlo konkrēto vietu, kas apskatīta, vai tā vienkārši ir skaista kartiņa, kas atgādina par konkrēto galamērķi. Estere uzsver, ka šis ir jauks veids, kā atskatīties atpakaļ un atcerēties piedzīvoto. 

 

Mākslas darbi un amatniecības izstrādājumi
 

Daloties ar savu iecienītāko suvenīru veidu, ceļojumu blogeris Šons Lau (Sean Lau) uzskata, ka, labākā lieta, ko atvest mājās, ir tā, kas atspoguļo konkrēto galamērķi un tā noskaņu. Viņaprāt, tie ir mākslas darbi un amatniecības izstrādājumi. Pēc Šona domām, šādā veidā tūrists ne tikai atbalsta vietējo ekonomiku, bet arī saņem taustāmu saikni ar konkrētās zemes kultūru un tradīcijām. Viņš atklāj, ka pats lielākoties izvēlas priekšmetus, kas pārstāv tradicionālās mākslas formas, piemēram, keramika, ar rokām apgleznotas flīzes, aušana, kokgriešana.
 

Magnēti

 

Domājams, ka pasaulē tūristu iecienītākais suvenīrs tomēr ir magnēts, ko pierāda arī dažādu valstu suvenīru bodīšu plašais piedāvājums. Magnēts ir arī “The Vacationer” līdzdibinātāja Fila Denglera (Phil Dengler) iecienītākais suvenīru veids. Viņš atklāj, ka ceļojot vienmēr pērk magnētus - dažādu valstu, štatu, pilsētu un pat nacionālo parku magnētus. Viņaprāt, tas ir diezgan lēts suvenīrs un lielisks atgādinājums par galamērķi piedzīvoto, jo ledusskapi jau mēs veram vaļā katru dienu. 
 

Stikla sniega bumbas
 

Papildus augstāk minētajiem suvenīru veidiem ceļotāji nepaiet garām arī tādai piemiņas lietai kā stikla sniega bumba. Tiem, kuriem ģimenes vai draugu lokā ir kāds sniega bumbu kolekcionārs, šī būs ideāla dāvana. Protams, uzreiz jāsaka, ka ne katrā suvenīru veikaliņā tā būs pieejama, taču, ja izdodas atrast, tad var izveidot jauku kolekciju ar bumbām, kurās attēloti, piemēram, konkrētās valsts ievērojamākie tūrisma objekti. 
 

Saņem jaunākos rakstus e-pastā